Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė


Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė (toliau – Valstybės kontrolė) didelį dėmesį skiria pagarbios ir etiškos darbo kultūros puoselėjimui, lygių galimybių darbo vietoje užtikrinimui. Lygių galimybių principai, kuriais vadovaujasi Valstybės kontrolė yra įtvirtinti darbuotojų Etikos kodekse, o taip pat ir Valstybės kontrolės darbo tvarkos taisyklėse. Pagrindinis įstaigos tikslas – visuomenės įvairovę atspindinti darbo aplinka, kurioje užtikrinamas etiškas elgesys, diegiami tolerancijos ir pagarbos įvairovei principai.
Darbuotojų prėmimas įstaigoje vykdomas užtikrinant lygią konkurenciją tarp kandidatų (- čių) į laisvą darbo poziciją. Siekiant užtikrinti nešališką kandidatų (-čių) atranką, darbo skelbimai rengiami laikantis lygių galimybių principų, vengiant perteklinių reikalavimų, kurie galėtų diskriminuoti tam tikras asmenų grupes. Vadovai (- ės) ir komisijų nariai (- ės) yra supažindinti su tinkamu atrankos pokalbio formatu: suteikiama informacija, kaip vesti atrankos pokalbį, kokius klausimus užduoti bei kokių derėtų vengti ir kt.
Valstybės kontrolė turi nešališką skundų nagrinėjimo procedūrą. Įstaigoje galima pranešti apie lygių galimybių pažeidimus, diskriminaciją, psichologinį smurtą ar priekabiavimą teikiant skundą arba anoniminį pranešimą. Skundų nagrinėjimo tvarka yra nustatyta darbo tvarkos taisyklėse, skundai nagrinėjami kaip darbo pareigų pažeidimas.
Įmonės viduje yra įgyvendintas ne vienas lygias galimybes ir nediskriminavimą atliepiantis projektas. Institucijoje yra organizuojami mokymai lygių galimybių, smurto ir priekabiavimo prevencijos temomis. Pavyzdžiui, 2023 m. organizuoti mokymai lygių galimybių, įvairovės ir įtraukties organizacijoje tema. Įstaigoje didelis dėmesys skiriamas ir darbuotojų psichologinei gerovei, todėl reguliariai atliekami tyrimai bei apklausos, kurių dėka įstaigos viduje, atsižvelgiant į surinktus duomenis yra išsikeliami tolimesni tikslai darbuotojų gerovei užtikrinti.
Valstybės kontrolė viešai prisistato kaip lygias galimybes ir įtrauktį puoselėjantis darbdavys. Organizacijoje yra paskirtas asmuo atsakingas už sėkmingą lygių galimybių plano įgyvendinimą, diskriminacinių skundų bei pranešimų priėmimą ir nagrinėjimą.