Lygybės planai

Lietuvos probacijos tarnyba

Lietuvos probacijos tarnyba (toliau – Tarnyba) – darbdavys, puoselėjantis etišką darbo kultūrą bei dedantis pastangas užtikrinti lygias galimybes darbo vietoje. Lygių galimybių principai, kuriais vadovaujasi Tarnyba, yra įtvirtinti darbuotojų Etikos kodekse, taip pat, Tarnybos vidaus tvarkos taisyklėse. Įstaiga yra sudariusi Lygių galimybių planą, kuriuo siekia skatinti lygias galimybes darbo vietoje, o už plano įgyvendinimą bei stebėseną atsakinga Lygių galimybių darbo grupė.

Darbuotojų priėmimas Tarnyboje vykdomas užtikrinant skaidrumą ir pasitelkiant objektyvius kriterijus, orientuotus į darbo funkcijas ir nurodytus dalykinius reikalavimus. Skaidrumui garantuoti, įdarbinimo procedūros vykdomos įrašant vaizdą ir garsą, o siekiant užtikrinti lygias galimybes, įdarbinimo komisijos sudėtyje įtraukti Lygių galimybių politikos įgyvendinimo darbo grupės nariai (- ės).

Tarnyba turi nešališką skundų nagrinėjimo procedūrą. Įstaigoje galima pranešti apie lygių galimybių pažeidimus, bet kokia forma pasireiškiantį smurtą ar priekabiavimą vadovui (- ei) arba Korupcijos prevencijos ir atitikties skyriui, esant poreikiui gali būti sudaryta skundo nagrinėjimo komisija, įtraukiant kitas suinteresuotąsias šalis. Taip pat yra užtikrinama galimybė darbuotojams (- oms) kreiptis dėl galimų pažeidimų anonimiškai Tarnyboje veikiančiais vidiniais informacijos apie pažeidimus teikimo kanalais. Skundų nagrinėjimo tvarka yra nustatyta Lietuvos probacijos tarnybos Lygių galimybių, smurto ir priekabiavimo prevencijos politikoje.

Tarnyba yra patvirtinusi darbo užmokesčio skaičiavimo sistemą, kuri yra prieinama visiems darbuotojams. Darbo užmokestis organizuojamas pagal pareigybių koeficientus, kurie apima kvalifikaciją, kompetencijas, tenkančios atsakomybės laipsnį, pasiektus rezultatus ir kitus objektyvius kriterijus.

Įmonės viduje įgyvendinamos įvairios priemonės lygių galimybių užtikrinimui. Pavyzdžiui, yra sudaryta galimybė dirbti nuotoliniu būdu, siekiant įtraukti asmenis iš atokesnių gyvenviečių ir užtikrinti darbo užmokesčio konkurencingumą. Darbuotojai (- os), turintys mažamečių vaikų gali rinktis lankstų darbo grafiką naudojantis 4 darbo dienų savaite, o didesni padaliniai turi vaikų kambarius. Minimos įvairios šventinės dienos, kaip tarptautinė moterų solidarumo, smurto prevencijos, žmogaus teisių, psichikos sveikatos diena. Didelis dėmesys skiriamas darbuotojų mokymams sąmoningumo didinimo, kompetencijų kėlimo, skirtingų diskriminacijos formų atpažinimo srityse. Tarnyboje tolygiai skatinama ir palaikoma tolerancija skirtingoms grupėms priklausantiems darbuotojams (- oms) ir klientams(- ėms).