Lygybės planai

AB „Telia Lietuva“

Telia_Logo

AB „Telia Lietuva“ (toliau – „Telia“) turi pasitvirtinusi Lygių galimybių politiką, skatinančią įvairovės ir lygių galimybių kultūrą įmonėje. Politikos tikslas ­– kurti gerą darbo aplinką, kurioje visiems darbuotojams taikomos sąžiningos darbo sąlygos. „Telia“ taip pat turi pasitvirtinusi lyčių lygybės veiksmų planą 2020 metams, kuriuo siekiama užtikrinti lygias galimybes ir lyčių lygybę įvairiose darbo pozicijose bei užkirsti kelią diskriminacijai ir priekabiavimui.

Įmonėje jau keletą metų yra įsteigta Įvairovės ir įraukties koordinatoriaus pozicija, kuri padeda:

a) didinti supratimą apie įvairovę ir įtrauktį, pasitelkiant mokymus bei komunikacijos priemones;

b) kurti įvairovei ir įtraukčiai palankią aplinką visuose vidiniuose procesuose, pvz. atrankos, atlygio peržiūros.;

c) didinti įvairių grupių įsitraukimą per partnerystes, vidines ir išorines iniciatyvas.

2020 m. vasario mėn. įmonėje įsikūrė „Diversity HUB“ – darbuotojų iniciatyvinė grupė, kuri organizuos renginius, kels rūpimus klausimus ir atlieps įvairių „Telia“ darbuotojų poreikius įvairovės ir įtraukties srityje.

„Telia“ turi išsikėlusi šiuos lygių galimybių prioritetus:

„Telia“ jau ne vienerius metus remia ir dalyvauja „Women Go Tech“ mentorystės programoje, kuri padeda moterims ir merginoms atrasti savo talentus ir naujas galimybes, suteikia technologinių žinių ir skatina drąsiai siekti karjeros TECH srityje. 2019 metais prasidėjusiame 4ajame sezone dalyvauja ir  „Telia Lietuva“ mentoriai bei ekspertai. 

Praėjusiais metais įmonė prisijungė prie pirmosios DUOday iniciatyvos – dienos, kai įmonės bei organizacijos atveria duris žmonėms su negalia. Žmogus su negalia praleidžia vieną darbo dieną kartu su įmonės darbuotoju (sudaro duetą – DUO). Taip suteikiama galimybė iniciatyvos dalyviui ne tik susipažinti su įmone iš vidaus, bet ir išbandyti įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauti susitikimuose, bendrauti su kitais kolegomis. „Telia” planuoja dalyvauti DUOday iniciatyvojes ir 2020 metais.

Įmonė organizuoja „Female Role Model Day @Telia“, kuomet kviečia mergaites, merginas ir moteris „šešėliauti“ ir susipažinti su technologijų sritimi. 

Biuruose Vilniuje bei Šiauliuose veikia nemokamas „Mokyklinukų klubas”, kuriame nuo popietės iki pat vakaro laukiami darbuotojų mokyklinio amžiaus (6 iki 12 metų) vaikai. Čia jiems organizuojamos įvairios edukacinės, ugdomosios veiklos bei išvykos. Papildomai organizuojamos ir specialios visos dienos darbuotojų vaikų stovyklos mokyklinių atostogų metu. Šios iniciatyvos yra labai vertinamos „Telia“ darbuotojų, kadangi suteikia galimybę palikti vaikus saugioje ir įtraukiančių veiklų kupinoje aplinkoje darbo metu.

2017 m. „Telia“ įvertinta „Lygiausios metų bendrovės Lietuvoje 2017“ apdovanojimu.

Šiais metais vykusiuose Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose „Telia Lietuva“ buvo pripažinta „Šeimai palankiausia darboviete 2019“ didelių įmonių kategorijoje.

2018 m. „Telia Lietuva“ su beveik trisdešimt Lietuvos įmonių pasirašė „Įvairovės chartiją“ (angl. Diversity Charter), kuria kartu su kitais chartijos nariais siekia mažinti darbuotojų diskriminaciją ir skatinti įvairovę bei lygias galimybes darbe. 2019 m. įmonė išreiškė paramą „Baltic Pride 2019“ renginiams, įmonės darbuotojai dalyvavo „Eitynėse už lygybę“. 2019 m. „Telia“ rėmė Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus, prie jų planuojama prisijungti ir 2020 m.

Jau antrus metus iš eilės (2019 ir 2020 m.) „Telia“ yra įtraukta į Bloomberg Lyčių lygybės indeksą už pastangas ir įsipareigojimą skatinti lyčių lygybę darbo vietoje pasitelkiant vidines politikas, lyčių reprezentavimą bei skaidrumą.